Stropní vytápění funguje na principu slunce

Vyhřívejte a chlaďte svůj dům nejefektivnějším způsobem

Dům bez radiátorů nebo foukající klimatizace, kde máte ideální teplotu v zimě i v létě. Zní to jako sci-fi nebo výstřelek pro domy zbohatlíků. Ale kdepak! Chytré řešení je dnes dostupné pro každého. Jedinou podmínkou pro instalaci stropního vytápění v budově jsou sádrokartonové stropy nebo možnost jejich montáže. Jestli se chystáte stavět svůj dům snů nebo právě opravujete nějaký starší objekt, zbystřete! Další informace vám mohou změnit představy o ideálním řešení, které vám zajistí celoroční tepelný komfort, a navíc vaši nemovitost zhodnotí.

Jednoduchá instalace

Princip stropního topení je stejný jako u podlahového topení. Ale jeho montáž je daleko jednodušší, bez stavebních prací a rozbíjení podlahy. Vždyť stropy jsou v každé místnosti volným prostorem. Tak proč tuto velkou plochu nevyužít k instalaci inovativního řešení? Strop zůstane stejný a nikdo nic nepozná. Nevadí ani šikmá střecha, zavěšené stropy či jiné nestandardní podmínky. Rozhodující není ani výška stropu v místnosti, protože teplo nestoupá nahoru, ale naopak vyzařuje shora dolů. Instalace je bez mokrých procesů, takže není třeba mít obavy o novou podlahu nebo spoušť v obytných prostorách. Ve stropě nejsou žádné spoje na potrubí, které by mohly kapat nebo prasknout. Jak se systém zakryje sádrokartonovým stropem, je hotovo a můžete si vymalovat strop třeba na červeno, na barvě nezáleží. Další velkou výhodou je možnost zabudování světel a prvků vzduchotechniky, popřípadě nový rozvod elektřiny.

Princip slunečního záření

Suchý topný a chladicí systém zabudovaný ve stropě funguje, velmi zjednodušeně řečeno, jako slunce v přírodě. Teplo vyzařuje dolů na všechno, co je na Zemi, a ohřívá to. Přirozeně, efektivně, už miliony let. Stropní topení využívá velké otopné plochy, která vyzařuje sálavé teplo. Na rozdíl od slunce ale stropy nebudou žhavé, právě naopak. Povrchová teplota stropu je blízká teplotě všeho ve vytápěném prostoru. I relativně nízká teplota vody v systému (26 – 30°C) stačí na komfortní pocit tepla v celé místnosti, proto jde o energeticky úsporné zařízení. Všechny předměty v místnosti budou teplejší než u jiného systému vytápění, kde máte třeba žhavé radiátory, ale studenou podlahu nebo ledové talíře v kredenci. Díky stropnímu vytápění je teplo všude kolem vás, aniž byste jeho zdroj cítili. Zní to skvěle, ne?

Dům bez radiátorů

Každá žena přivítá i možnost vybavit si interiér domu zcela dle svých představ. Topný systém je ukryt nad stropem a je tak neviditelně integrován do prostoru. Nikde v místnostech ani na chodbách nebudou zavazet kovové radiátory, o které si malé děti mohou při hře rozbít čelo. Žádná kamna, do kterých se musí přikládat a je skoro nemožné udržet příjemnou teplotu v domě po celý den. Slovo tepelný komfort získává u stropního vytápění zcela jiný význam. Není vám zima, protože neztrácíte tělesné teplo. Neviditelné topení potřebuje v domě pouze kousek místa na krabici s ekologickým tepelným čerpadlem (velikostně srovnatelnou s klimatizací) nebo ho lze v případě potřeby napojit na již existující systém vytápění. Záleží na vašich preferencích.

Zdravá klimatizace

Zní to jako protimluv, ale zdravá klimatizace existuje. A pokud se rozhodnete pro stropní vytápění s tepelným čerpadlem, nebude vás stát ani korunu navíc. Tak jako se systém v zimě využívá pro ohřívání prostor, tak se v létě využívá pro jejich pasivní chlazení. Přirozeně, neviditelně. Bez víření prachu a proudění vzduchu, bez nežádoucí změny vlhkosti. Prostory domu se ochlazují neinvazivní metodou. Nehrozí žádné nachlazení, zablokovaný krk či bolest hlavy z průvanu ani všudypřítomný pach srážející se vody na hliníkových částech starých klimatizací. Je třeba rozumně nastavit teplotu v domě o pár stupňů menší než venku, ale ten efekt vás překvapí. Kdo by se nechtěl doma cítit dobře po celý rok?

Zhodnocení nemovitosti

Investice do suchého topného a chladicího systému, využívajícího tepelného čerpadla, vaši nemovitost výrazně zhodnotí. Inovativní řešení je vždy krokem směrem do budoucnosti. Nízkonákladový provoz využívající ekologického způsobu získávání energie z přírody je cenově dostupný, navíc je možné při rekonstrukci staršího objektu využít při výměně kotle i státní dotace. Počáteční investice do bezúdržbového systému se vám na úspoře nákladů vrátí i v novém domě již za několik let. Pocit zdravého, čistého a teplotně komfortního domova je ale stejně k nezaplacení.

Přesvědčte se sami

Pokud máte pocit, že vám vyprávíme pohádky, můžete se o výhodách stropního vytápění přesvědčit na vlastní kůži. Třeba v sídle naší firmy v Jankovicích ve Zlínském kraji nebo v realizovaných stavbách po celé ČR. Myslíte si, že bychom si tady instalovali něco, co nefunguje? A protože jsme rodinná firma, topíme stejným způsobem i u sebe doma. Majitel firmy Ivo Tatýrek stojí za vývojem a výrobou vlastního invertorového tepelného čerpadla NEORÉ, které odzkoušel ve vlastním domě. Neprodáváme nic, čemu bychom sami nevěřili. Budeme rádi, když si pro kompletní řešení vytápění vaší nemovitosti vyberete právě nás.Další články

Jarní akce na montáž klimatizace
Připravíme váš dům na letní tropické počasí. Využijte jarní akci na nákup a montáž klimatizace!
Přečíst
Tepelné čerpadlo pro komerční budovy
Potřebujete výkon? Máme pro vás tepelné čerpadlo NeoRé TG EX, které je speciálně navržené k vytápění průmyslových objektů a velkých rodinných domů do tepelné ztráty cca 25 kW.
Přečíst
Tepelné čerpadlo pro pasivní domy
Jedna z novinek pro rok 2020 je tepelné čerpadlo vzduch-voda NeoRé 5TG vhodné pro pasivní domy, které můžete v letních měsících přepnout na režim chlazení.
Přečíst